Co warto zobaczyć w Pradze?

By odwiedzić ciekawe miejsce, wcale nie trzeba wybierać się bardzo daleko. Turystyka w Czechach wciąż kwitnie, a atrakcje przyciągają rzesze nowych zwiedzających. Szczególne zainteresowanie wzbudza oczywiście stolica kraju, znana i doceniana przez turystów z całego świata.

Co warto zobaczyć w Pradze?

Każdy, kogo skusi Praga, powinien koniecznie zwiedzić kompleks zamkowy w Hradczanach, gdzie zamieszkuje obecny prezydent. Uwagę wycieczkowiczów na pewno przykuje malowniczy ogród oraz wspaniale zdobiony budynek. Chętni mogą się także przejść Złotą Uliczką, na której w dawnych czasach pracowali złotnicy, a także zajrzeć do sławnej katedry św. Wita.

Dla miłośników sztuki ogromną atrakcją okaże się na pewno spacer po Moście Karola. Fotografia, zrobiona przy balustradzie, ozdobionej wspaniałymi, barokowymi posągami, będzie wspaniałą pamiątką z wakacji. Nie wypada też ominąć Starego Miasta. Można tam podziwiać mnogość stylów architektonicznych i zwiedzać budowle sakralne, takie jak kościół Najświętszej Maryi Panny przed Tynem czy kościół pod wezwaniem św. Mikołaja.

Turyści, interesujący się przede wszystkim historią, mogą również odwiedzić Muzeum Żydowskie. Zobaczą tam między innymi cmentarz żydowski oraz piękną synagogę. Na obszarze muzeum co prawda panuje zakaz robienia zdjęć i kręcenia filmów, ale chętni mogą wykupić licencję na fotografowanie na terenie cmentarza.

Praga to wspaniałe miasto, które warto poznać, niezależnie od pory roku, jaką wybierze się na jego zwiedzanie. Wycieczka po stolicy Czech będzie stanowić ciekawą odmianę dla osób, zazwyczaj wyjeżdżających do bardziej egzotycznych krain.

praga

Źródła:
-http://www.wiadomosci24.pl/artykul/praga_zwiedzanie_w_13_punktach_od_hradczan_po_alkohole_237914-1–1-d.html
– http://praga.wyjazdy.travel/info-praga/