Fotografia ślubna

Ślub na fotografii?
Niemal każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie uwiecznienie ślubu. W wielu przypadkach wynajmujemy jedynie kamerzystę, który ma uwiecznić całą ceremonię ślubną zapominając o tym, że jest to co prawda doskonała pamiątka, ale jednak pamiątka wymagającą sporej ilości wolnego czasu przy odtwarzaniu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda ze zdjęciami!

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie zdjęcia były podstawową pamiątką z każdego ślubu przywołującą wspomnienia o tym niepowtarzalnym dniu. Do zdjęć w albumie można powrócić w każdej chwili, rzucić na nie jedynie okiem, aby dobre wspomnienia znowu się pojawiły. Czy potrzeba czegoś więcej?
Decydując się na fotografa, który będzie odpowiedzialny nie tylko za uwiecznienie ceremonii w kościele bądź w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale również wesela, warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję – ujęć nie można przecież powtórzyć!

Portfolio
Każdy szanujący się fotograf ślubny powinien posiadać odpowiednio przygotowane portfolio będące niejako jego wizytówką i prezentacją talentu, kreatywności oraz kunsztu. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy fotograf w portfolio umieszcza jedynie swoje najlepsze zdjęcia i nawet jeżeli zdarzają mu się gorsze ujęcia to może to skrzętnie ukryć. Musimy zdać się tutaj na naszą własną intuicję bądź wcześniejsze doświadczenia naszych znajomych oraz ich opinie.

Cena?
Bardzo często decydując się na wynajęcie fotografa patrzymy przede wszystkim na koszty jego usługi. Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że nie jest to żaden wyznacznik jakości jego pracy! Ile powinny kosztować dobre zdjęcia ślubne? Wbrew pozorom nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od zakresu pracy fotografa, naszych oczekiwań, czy wreszcie miejsca, w którym bierzemy ślub (im większa miejscowość tym większa konkurencja na rynku fotografów ślubnych). Przeważnie musimy liczyć się z wydatkiem od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Jakość przede wszystkim!
Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że dobre zdjęcia ślubne mogą być wspaniałą ozdobą salonu, czy sypialni. Fotografia ślubna to nie tylko zdjęcia z ceremonii, czy wesela, ale również specjalnie pozowane zdjęcia, które najczęściej wykonuje się tydzień, dwa po uroczystościach. W ten sposób mamy okazję niejako przedłużyć okres związany ze ślubem i ponownie poczuć atmosferę związaną z odświętnym strojem, czy spojrzeniami innych na ulicy. Dobry fotograf ślubny musi być osobą kreatywną, gotową sprostać wszystkim wymaganiom pary młodej – plener na zamku, w szczerym polu, w okolicznych górach nie powinny stanowić dla niego okazji do takich samych ujęć i kadrów! Każde zdjęcie powinno być inne i być dopasowane do konkretnej pary młodej.

Podsumowując, zdjęcia ślubne mogą być wspaniałą pamiątką przypominającą o najważniejszym dniu w życiu dwojga ludzi, symbolicznym początku ich wspólnego życia, jednak trzeba tutaj postawić na jakość fotografii, a nie ilość. Nikomu nie będzie się chciało oglądać tysiąca zdjęć z jednego wieczoru.

fotowojtkowiak 1

 

fotowojtkowiak 2

 

fotowojtkowiak 6

 

fotowojtkowiak 5

 

fotowojtkowiak 3

 

fotowojtkowiak 4

 

Dodaj komentarz