Góry Stołowe

Wyprawa w Góry Stołowe – Kudowa Zdrój i okolice 🙂

Na wakacyjne wyjazdy obecnie wybiera się bardzo różne miejsca. Dużą popularnością cieszą się nie tylko odległe kraje, ale i polskie kurorty wypoczynkowe. Osoby, kochające piękno dzikiej przyrody oraz przepadające za pieszymi wycieczkami, nierzadko udają się w Góry Stołowe.

O jakich atrakcjach warto wiedzieć?

Ten masyw górski, znajdujący się w Sudetach, leży na pograniczu Polski i Czech. Jego dużą część obejmuje rezerwat Parku Narodowego Gór Stołowych. Kiedy planuje się zwiedzanie Gór Stołowych, nie można pod żadnym pozorem ominąć najwyższego szczytu, czyli Szczelińca Wielkiego. Warto podziwiać tam wspaniałe skalne miasto, zachwycające niesamowitymi kształtami kamiennych brył. Równie atrakcyjny dla wędrowców będzie też naturalny labirynt, stworzony przez Błędne Skały, umiejscowiony w zachodniej części masywu Skalniaka.

Góry Stołowe to nie tylko doskonałe miejsce na wspinaczki, ale i kurort, właściwy dla osób o słabym zdrowiu. Kudowa Zdrój znana jest ze swoich niezwykłych walorów wypoczynkowo-uzdrowiskowych. Park, zaprojektowany na wzór angielskich ogrodów, jest jednym ze ciekawszych miejsc na długie spacery, podczas których można zakosztować świeżego powietrza. W Kudowie Zdroju znajduje się także największa na Dolnym Śląsku pijalnia wody mineralnej.

Zwolennicy atrakcji architektonicznych na pewno chętnie odwiedzą z kolei zabytkową dzwonnicę o prostej, drewnianej konstrukcji. Dla osób o mocnych nerwach otworem stoi także Kaplica Czaszek, której ściany i sklepienie wyłożono prawdziwymi ludzkimi szczątkami.

Źródła:
– http://www.kudowazdroj.popracy.pl/?dzial=atrakcje
– http://www.stolowe.infopl.info/