Wycieczka do Szklarskiej Poręby

Jednym z najciekawszych miejsc w Polsce, w których można wypoczywać przez cały rok są Karkonosze. Na turystów czeka wiele atrakcji i przede wszystkim zdrowe i czyste powietrze.

Charakterystyka rejonu Karkonoszy
Góry Karkonosze są bardzo stare, specjaliści twierdzą, ze maja nawet 350 milionów lat. To najwyższy masyw w Sudetach, wieńczy go popularna również wśród Polskich turystów Śnieżka (najwyższy szczyt Czech).
Ciekawostką meteorologiczna, obserwowaną zwłaszcza wiosną i jesienią, jest występująca w Karkonoszach inwersja temperatury. Oznacza to, że wraz ze wzrostem wysokości, temperatura rośnie, podczas gdy zwykle dzieje się zazwyczaj odwrotnie.

Cztery pory roku
Jako że panuje tam łagodniejszy klimat niż w Tatrach, można zdecydować się na urlop właściwie w o każdej porze. Budząca się do życia wiosenna przyroda i długie jesienne wieczory, które można spędzić na spacerach, mogą być w Karkonoszach równie ciekawe, jak zimowe atrakcje związane z narciarstwem czy letnie włóczęgi. Na dodatek w okolicach Szklarskiej Poręby czy Karpacza znajduje się wiele miejsc, które po prostu warto zobaczyć. Żaden prawdziwy turysta nie powinien ich przegapić.

Atrakcje turystyczne
Oprócz rewelacyjnych warunków do uprawiania aktywnej turystyki górskiej i spacerów po nieco łatwiejszych szlakach, Karkonosze przyciągają również licznymi atrakcjami turystycznymi. Jedną z nich jest niewątpliwie kościół Wang w Karpaczu. Jest to pochodząca z przełomu XII i XIII wieku świątynia z… Norwegii. Przewieziono ją do Karpacza w częściach i zmontowano w połowie XIX wieku. Ten drewniany kościół jest typowy dla średniowiecznej norweskiej architektury sakralnej i jest zabytkiem światowej klasy.
Inne warte uwagi obiekty turystyczne, to: majestatyczny Zamek Chojnik, starówka w Jeleniej Górze, dawna kopalnia uranu w Kowarach, tajemniczy Zamek Czocha i malowniczo położony Zamek Bolków, słynący m.in. z corocznego festiwalu muzyki gotyckiej.

Karkonosze przyciągają każdego roku tłumy turystów, ale jest to tak rozległy teren, że każdy jest tam w stanie znaleźć odrobinę prywatności i wypoczynku.

003

Źródło:
* http://www.ruszajwdroge.pl/2015/03/co-warto-zobaczyc-w-Kakonoszach.html#.VYVlW_ntmkp
* https://pl.wikipedia.org/wiki/Karkonosze
* http://www.karkonosze.infopl.info/